Blog

Online uçak ve otobüs bileti blog sayfası...

Adana Otobüs Bileti
24 Şubat 2014
Verimin simgelerinden biri olan Çukurova’nın tam orta yerine kurulmuş olan bu şehir, bugün olduğu gibi yüzyıllar boyunca tarihin hep önemli şehirlerinden biri olarak anılmıştır. Anadolu’nun önemli medeniyetlerinden biri olan Kilikya’nın da önemli şehirlerinden biri olan Adana’ya bir otobüs bileti ile ulaşmanız artık çok kolay. Mitolojide gök tanrısının oğlu Adanus tarafından temelleri atılmış olan Adana, bugünün Türkiye’sinin 2 milyon nüfuslu önemli sanayi ve tarım kentlerinden biri konumunda. Önemli iki nehri ile anılan Adana, su üzerine kurulu birçok tarihi yapısı ile sizi karşılamak için beklemekte. Sadece bir otobüs bileti ile Adana’ya ulaşarak, Adana’da geçmişin izlerini ve bugünün yaşamını yakalayabilirsiniz.

Haritalarda, ders kitaplarında geçen Türkiye’nin büyük nehirlerinden ikisi olan Seyhan ve Ceyhan; Adana’ya da uğramakta ve ardından Akdeniz’in suları ile buluşmaktadır. Adana şehir merkezi ise Seyhan Nehri çevresinde kurulmuş. Seyhan Nehri Kıyısı’nda gezmeye başladığınızda birbirinden farklı birçok köprü ile karşılaşmaya başlayacaksınız. Bunlardan en etkileyicisi olan ve Roma İmparatorluğu döneminde yaptırılan Taş Köprü Adana’nın simgelerinden biri. Bir Adana otobüs bileti ile Adana’ya gelerek Seyhan Nehri üzerinde bulunan bu 1500 yıllık tarihi köprüde siz de kısa bir şehir yürüyüşü yapabilirsiniz. Adana otobüs bileti ile Adana’ya ulaştıktan sonra Taşköprü civarlarında gezerken yine Taşköprü yakınlarında bulunan birçok tarihi yapıyı da ziyaret etmenizi öneririz. Roma ve Bizans Dönemi Eserleri’ni görmek isterseniz, öncesinde Haçlı Kilisesi olarak kullanılan şimdi ise bir cami olarak faaliyet gösteren Yağ Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Halen ibadete açık olan Bebekli Kilise ve St. Paul Kilisesi’ni gezebilirsiniz. Osmanlı Dönemi eserlerinden birkaçını görmek için de Ulu Cami’yi, Ramazanoğlu Medresesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Şehir yaşamının halen canlı olarak yaşandığı Ramazanoğlu Çarşısı’nı ziyaret edip, el emeği ürünler üreten zanaat tezgahlarını ziyaret etmenizi ve sevdiklerinize birkaç Adana hatırası götürmenizi tavsiye ederiz. Bir Adana otobüs bileti ile Adana’ya geldikten sonra Adana’nın diğer bir simgesi olan Büyük Saat Kulesi’ni ziyaret etmenizi de öneririz. Önünde bir hatıra fotoğrafı çektirmeden eve dönmek olmaz tabi ki.

Bir otobüs bileti ile Adana’ya ulaşarak Adana’nın çağlar ötesinden şimdiye taşınan hayatlarına ve yaşam tarzına Eski Adana Evleri’nin bol bulunduğu Sarıyakup, Alidede, Tepebağ, Kayalıbağ ve Türkocağı Mahalleri’nde şahit olabilirsiniz. Geçmişte bu mahallelerde çok sayıda bulunan bu evler, ne yazık ki günümüzde sadece 200 civarlarında kalmış. Şimdilerde turizm sektöründe başlayan restorasyon canlılığı sayesinde şehiriçi mahallelerde bulunan birçok Eski Adana Evi hayata kazandırılmakta; birçoğu butik otel ve restaurant, cafe işletmesi olarak kullanılmaktadır. Bir Adana otobüs bileti sayesinde Adana’nın geçmişten bugüne taşınmış olan değerlerini görebilir, bu yapıları gezi kitaplarından okumak yerine yerinde keşfederek bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Adana’ya yılın her döneminde, Türkiye’nin birçok ilinden farklı seyahat alternatifleri ile ulaşmanız mümkün. İklimin her daim sıcak olduğu Adana’yı yaz aylarında gezmek yoğun nemi nedeniyle sizi yorabilir. Bu yüzden bahar ayları hatta ılık geçen kışları Adana geziniz için uygun mevsimler olacaktır. Adana programınızı bu dönemlere denk getirerek Adana’nın ılıman ikliminin keyfini tüm gezi süresince çıkartabilirsiniz. Hatta tüm yurtta güneşin gitgide azaldığı günlerde son güneşin keyfini Adana’da çıkarmak için Seyhan Nehri kıyısında bulunan çay bahçelerinde dinlenebilir, Seyhan’ın hiç durmadan akan sularını izleyebilirsiniz.

Bir Adana otobüs bileti ile Adana’ya ulaştığınızda Adana’nın tarihi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Adana Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzeleri’ni gezmenizi öneririz. Adana’nın eski dönemlere ait eserleri bulabileceğiniz Arkeoloji Müzesi Seyhan Caddesi üzerinde, daha yakın dönemlerin eserlerini bulabileceğiniz Etnoğrafya Müzesi ise Kuruköprü civarında yer almaktadır. Adana’nın tarihi üzerine olan gezi rotanızı biraz da şehrin dışına çıkarmakta yarar var. Ceyhan Nehri’nin kuzeyinde yer alan Misis Antik Kenti, Adana geziniz sırasında görülmesi gereken yerlerden biri. Misis Antik Kenti Hitit Devleti’nden Osmanlı Devleti’ne kadar yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Misis yakınlarındaki Yılan Kalesi de yine görülmesi gereken yerler arasındadır.

Adana’ya başta Ankara’dan, İstanbul’dan ve İzmir’den olmak üzere Türkiye’nin her yerinden ulaşması gayet kolay. Kente yılın her döneminde bir otobüs bileti ile ulaşmanız mümkün. Eger Adana gezinizi yaz aylarına denk getirirseniz meşhur Yumurtalık ve Karataş Plajları’nda bir yüzme deneyimi yaşamanız gerektiğini hatırlatırız. Güzel bir Adana gezisi için ise tek yapmanız gereken bir Adana otobüs bileti satın almak olacaktır.

Artık tatile çıkmadan önce internet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine en ucuz bilet fiyatı ile ulaşmanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken ise internet üzerinden İstanbul Adana otobüsü için kısa bir en ucuz bilet fiyatı araştırması yaparak bulduğunuz bilet alternatiflerini satın almanız olacak. İster yurtiçi otobüs ya da uçak bileti arıyor olun ya da isterseniz yurtdışı için uçak bileti arıyor olun internet üzerinden en ucuz bilet fiyatını görüntülemeniz ve tek tıkla satın almanız mümkün. Erken satın alım, anlık kampanya, sezonluk indirimler gibi farklı bilet satış firmaların gerçekleştirdiği çeşitli indirimleri yakalayarak seyahatiniz için en ucuz İzmir Adana Otobüs bilet fiyatını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ege Bölgesini Güneydoğu Anadolu Bölgesine bağlayan yollar üzerinde olan Ceyhan’a İzmir’den direkt olmasa bile çeşitli aktarmalarla ulaşmanız mümkün. Seç turizm, Has Diyarbakır turizm, Lider Adana gibi firmaların farklı saatlerde bulunan seferleri ile İzmir’den Adana’ya; firmaların 50 ile 55 lira arasında değişen fiyatları ile yaklaşık 13 – 14 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz. Yolculuk Ankara’dan Ceyhan’a otobüs ile sadece 7 saat sürmektedir fakat yolculuğun 5 saatten fazla olmasıyla, Metro Turizm mutlaka en az bir tane mola vermektedir. Bu şekilde, müşteriler yorulmadan Ceyhan’a varabiliyor. Aktarma olmadığı için, Ceyhan’a varmak kolay olmaktadır ve insanlar, ilçeye gittiklerinde gün içerisinde dinleyebiliyorlar. İlçe fazla büyük bir yer olmadığından varıldığı zaman hemen merkeze gidiliyor.
Düziçi’ne girdikten sonrası kolay olmaktadır ve her yerde konaklama imkanları bulunmaktadır. Düziçi otobüsle, Ankara’dan gidildiği zaman 8 saat ve 30 dakika sürmektedir, dolayısıyla otobüs firması mutlaka en az bir tane mola vererek yolcularını taşımaktadır. Bu şekilde yolcular yorulmadan ilçeye kadar gidip gezebilme imkanına sahip olabilmektedir. Yolcular Metro Turizm’in sunduğu hizmetlerle genel olarak rahatlıkla gidebilmektedir. Adana Düziçi arası mesafe 120 km kadardır. Bu da bu yolculuğun size ucuza mal olacağının kanıtıdır. Yolculuğun belli kriterleri vardır. Her ne kadar yakın mesafede yapılan yolculuklarda konfor çok önemli olmasa da uzun yolculukların vazgeçilmez kriteri konfordur. Mesafe uzun olduğu zaman insanlar rahat etmek yol boyunca oyalanacak bir aktivite isterler. Bir çok otobüs firması insanların bu isteklerini dikkate alarak pek çok aktivite geliştirmiştir. Açık büfe yiyecek servisinden, koltuk arkası televizyonlara kadar canınızın sıkılmasını engellemek amacı ile pek çok aktivite otobüslere eklenmektedir. Yolculuğunuz boyunca dilediğiniz filmleri izleyebilir, müzik dinleyebilir

Daha lüks bir yolculuk etmek için paranın hesabını yapmam diye düşünenler ise Ankara’dan Bursa’ya yaptığınız seferlerde 40TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Yolcu taşımacılığı gerçekleştiren otobüs firmaları müşterilerinin memnuniyetleri için tüm alternatifleri en iyi şekilde değerlendirmektedirler.Dolayısıyla İskenderun'a otobüs seyahatinizde koltuklardaki TV keyfi çok hoşunuza gidecektir.

480 km’lik bir mesafe ile birbirinden uzakta olan her iki şehir arasında keyifli bir yolculuk geçirmek istiyorsanız, güven ve konforunuzu sağlamayı kural bilmiş olan birçok Kadirli'ye giden otobüs şirketi sizleri otobüslerine konuk edeceklerdir. Konforlu bir seyahat planlarken biraz da bütçenizi düşünüyorsanız Kâhta Petrol Turizm 35TL ile bilet satışlarını sunmaktadır. Multimedya avantajlarından yararlanabileceğiniz tüm otobüslerde daha rahat ve lüks bir konfor arıyorsanız 50TL ve üzerinde bilet ücretleri ödeyerek bu ayrıcalıkları yaşayabilirsiniz.
Keyifli bir yolculuk düşüncesindeyseniz kara yollarını tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Yapılan tüm araştırmalara göre kara yollarında yapılan yolculuklar en güvenli yolculuk şeklidir. Kayseri’den Adana’ya seyahatleriniz için 30TL gibi cazip bir ücret ödeyerek bütçenizi koruyabilirsiniz. Kozan'a otobüs yolculuğunda daha lüks bir konfor arayışındaysanız bu ücret biraz daha yükseliş gösterebilir. Bu tamamen sizin tercihlerinize kalmıştır.

Hatay’ ın Dörtyol ve İskenderun ilçeleri arasında yer alan Payas’ a ulaşım için Payas otobüs bileti Hatay ve İskenderun güzergâhına giden her otobüs firmasından bulunabilmektedir. İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, Afyon ve Kütahya illerinden Payas’ a ulaşım Hatay Günsaş Turizm ile sağlanabileceği gibi Metro turizm ile İstanbul’ dan Payas’ a 75 Türk lirasına, Ankara’ dan Payas’ a 50 Türk lirasına, Adana’ dan Payas’a sabah 06:00 seferi ile 5 Türk lirasına diğer saatlerde ise 20 Türk Lirası’na gidilebilmektedir.

Ankara’ dan, Bursa’ dan, Konya’ dan, Kayseri’ den Metro turizm, Lüks Mersin Seyahat , Köksallar Seyahat, Ulusoy Seyahat ve Mersin Seyahat ile Silifke’ ye ulaşabilmek için öncelikle Mersin’ e oradan da halk otobüsleri ile Silifke’ ye geçmek gerekmektedir. Ancak İstanbul’ dan Metro turizm ile 80 Türk lirası karşılığından direkt olarak Silifke’ ye ulaşmak mümkündür. Direkt olarak ulaşmak için Silifke otobüs bileti almanız yeterli.

Yolculuk kısa sürdüğünden dolayı adana'dan Taşucu’na günü birlik bile gidebilirsiniz. Bu sayede zaman sıkıntısı çekmeden Taşucu’nu gezebilirsiniz ve bu tarihi mekanın tadını çikarabilirsiniz. Taşucu sadece yerli değil yabancı Turistlerin de ilgisini çeken bir Şehirimiz ve Turizm alanında önemli yere sahip özellikle dini açıdan bakıldığında. Bu yerleri gezmek görmek için Taşucu'na otobüs bileti alarak başlayabilirsiniz.